Vítejte na mém blogu!

Jste zvědaví, o čem budou články na mém blogu? Napadá mě toho spousta. Můžete se těšit na poznatky o učení se němčině nebo konkrétně slovní zásobě. Nevynechám ani srovnání slovní zásoby s gramatikou, která chtíc nechtíc tvoří neodmyslitelnou součást cizího jazyka. Zařadím i zážitky či perličky z lektorského života a zkušenosti s učením němčiny – jak moje, tak mých studentů.

Chtěla bych vás, milí čtenáři, především povzbudit a podpořit na vaší cestě za úspěšnou komunikací v němčině. V tom, abyste na této cestě vytrvali. Abyste si tento germánský jazyk oblíbili. Mně osobně se němčina líbila už od začátku, ale myšlenka, že bych ji někdy mohla učit, vykrystalizovala až když jsem se na střední rozhodovala, na kterou vejšku jít studovat. Kterým směrem se ubírala má celá „německá“ cesta se dozvíte ve stručnosti v mém příběhu.

Pravidelnost a vytrvalost růže přináší

Jak už jsem zmínila výše, je nutné vytrvat v činnosti, která nás vede k cíli. Ano, vytrvat je nejtěžší, ale také nejdůležitější. Ať se v životě snažíte o cokoli, vždy je nutné se vytyčenému cíli věnovat pravidelně a překročit pomyslný práh lenosti, výmluv nebo překážek. Pravidelně podle mého znamená každý den. Aspoň chvilku. Krůček po krůčku.

Určitě děláte denně určité činnosti pravidelně – čistíte si zuby, meditujete ráno či večer, dáte si každé ráno vlažnou vodu s citrónem, čtete alespoň 30 minut před spaním atd. Udělejte si z učení němčiny taky takový trénink, který trvá několik desítek minut a uvidíte, že se z něj postupem času stane smysluplný rituál. Radost z malých či větších pokroků vás požene kupředu.

Ich hasse Deutsch … > … Ich mag Deutsch

Je jedno, jestli chcete začít od nuly nebo se rozhodnete oprášit vaši základkovou nebo středoškolskou němčinu. Úplně vás slyším říkat: „Já jsem ji na střední nesnášela, vůbec mi nešla do hlavy, to nemá cenu.“ Nebojte se, pomůžu vám, abyste němčinu začali mít (opět) rádi.

A jak to dokážeme? To vám prozradí můj eBook zdarma, ve kterém popisuji metodu, jak se učit německou slovní zásobu hravě, lehce a efektivně, používat ji a získat tím jistotu v komunikaci, jak mluvené, tak psané. Stáhněte si eBook zde.

Můžete mi tu nechat krátký komentář o tom, jestli jste začátečníci a nebo byste rádi s němčinou pokračovali a jaké s ní máte zkušenosti. Budu se moc těšit!

Díky, Vaše

Iveta Vaverková Cabezas
Jsem zkušená lektorka a miluji vyučování němčiny zábavnou a efektivní formou, při které se zapojí všechny smysly. Otevírám lidem pokladnici německé slovní zásoby, která je jedním z nejdůležitějších klíčů k jejich úspěšné komunikaci. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.